روانشناسی مقدماتی WebQuest

این روانشناسی 101 WebQuest و طرح درس برای کمک به دانش آموزان در مورد اصول روانشناسی بیشتر یاد می گیرند. این به عنوان یک معرفی خوب علم ذهن و رفتار خدمت می کند.

طرح درس قابل انطباق است، بنابراین شما ممکن است انتخاب کنید که دانش آموزان بخش تکلیف را به صورت آنلاین یا آفلاین تکمیل کنند. اگر شما انتخاب کنید که دانش آموزان تکلیف آنلاین را تکمیل کنند، باید دانش خاصی از نحوه استفاده از وبلاگ نویسی یا ابزار سند آنلاین داشته باشند.

اگر تصمیم به تکمیل تکلیف آفلاین داشته باشید، ممکن است دانشجویان از ابزارهای پردازش کلمه (مانند مایکروسافت ورد) یا نرم افزار ارائه (مانند پاورپوینت) استفاده کنند.

طرح درس شامل دو جزء است:

1. روانشناسی 101 WebQuest

در این قسمت از برنامه درس، دانش آموزان از وب برای تحقیق در مورد موضوعات مختلف روانشناسی استفاده می کنند. تمام منابع در WebQuest ارائه شده است، بنابراین نیازی نیست که دانش آموزان برای جستجوی مقالات و URL های مورد نیاز خود را داشته باشند. دانش آموزان می توانند موضوعاتی را که انتخاب می کنند را در انتساب خود انتخاب کنند، اما پیشنهاد می کنم که دانشجویان حداقل سه بخش را برای تکمیل انتخاب کنند.

2. ایجاد یک ارائه روانشناسی

پس از انتخاب مباحث خود و بررسی منابع موجود در روانشناسی 101 WebQuest، دانش آموزان باید یک روانشناسی ارائه دهند. این را می توان به روش های مختلفی انجام داد. دانش آموزان ممکن است برای استفاده از یک ابزار انتشار آنلاین، مانند Blogger یا Google Docs، پروژه خود را ارائه دهند.

گزینه دیگری این است که از ابزارهایی مانند مایکروسافت ورد یا پاورپوینت برای ایجاد یک نمایش استفاده کنید. دانشجویان نیز بسته به نیازهای شما می توانند یک طرح پوستر را ایجاد کنند.

روانشناسی 101 WebQuest یک راه سرگرم کننده و هیجان انگیز برای کشف موضوعات روانشناختی است و ابزار و منابع تکنولوژی را به برنامه درسی کلاس درس می آموزد.

از آنجا که طرح درس بسیار سازگار است، شما می توانید هر گونه تغییرات لازم را برای ایجاد آن برای نیازهای کلاس منحصر به فرد خود را انجام دهید.

سطوح درجه: 8 درجه و بالاتر

شرح: تکمیل یک روانشناسی 101 WebQuest و ارائه ارائه بر اساس منابع ارائه شده است.

هدف: دانش آموزان سه موضوع مورد علاقه در روانشناسی را شناسایی می کنند، منابع موجود را می خوانند و بر اساس آنچه آموخته اند، یک کلاس ارائه می کنند.

قسمت 2: موضوعات پژوهشی برای روانشناسی 101 WebQuest

حداقل یک موضوع را از لیست زیر انتخاب کنید و برای خواندن مقالات ارائه شده روی لینک کلیک کنید. همانطور که اطلاعات را می خوانید، یادداشت های خود را برای تحقیق خود شروع کنید. یادداشت های خود را به سه بخش تقسیم کنید و جزئیات مربوطه را که می خواهید در ارائه روانشناسی نهایی خود داشته باشید بنویسید.

روانشناسی چیست؟

بیوپسیولوژی: مغز و رفتار

روانشناسی رفتاری

حافظه

توسعه

شخصیت

قسمت 3: ایجاد یک روانشناسی ارائه

پس از آنکه دانش آموزان از مطالب آنها برای موضوعات انتخاب شده خواندند، زمان شروع سخن گفتن است. فرمت این سخنرانی ها می تواند متفاوت باشد، زیرا دانش آموزان می توانند از ابزار و تکنیک های مختلف برای ارائه مطالب استفاده کنند.

برخی از امکانات:

1. یک مجله آنلاین ایجاد کنید:

دانشجویان علاقه مند به ایجاد یک مجله آنلاین می توانند از یکی از ابزارهای وبلاگ نویسی رایگان موجود استفاده کنند (من بلاگر یا وردپرس را توصیه می کنم). پس از ثبت نام برای یک حساب، دانش آموزان می توانند شروع به ایجاد مطالب کنند. دانش آموزان ممکن است تصمیم به تجزیه تحقیقات خود را به بخش های جداگانه و سپس ایجاد یک وبلاگ جداگانه برای هر موضوع ایجاد، و یا آنها ممکن است انتخاب کنید که یک مجله در حال اجرا از افکار و واکنش های شخصی خود را به مواد که آنها خواندن نگه دارید.

اطمینان حاصل کنید که دانش آموزان شما دستورالعمل های زیر را در مورد چگونگی ایجاد وبلاگ های خود بخوانند.

2. یک سند یا ارائه را ایجاد کنید

دانش آموزانی که مایل به انجام ارائه آنلاین نیستند، ممکن است مایل به ارائه یک سند کتبی یا ارائه پاورپوینت باشند. برای یک سند کتبی، دانش آموزان می توانند اطلاعات خود را به عنوان یک گزارش تحقیق، به عنوان یک سند سبک پرسش و پاسخ و یا به عنوان یک مجله کتبی ارائه دهند. کسانی که علاقه مند به ایجاد یک ارائه پاورپوینت هستند، می توانند تحقیقات خود را به بخش های مختلف تقسیم کنند و اسلایدهای جداگانه ای را برای هر بخشی از پروژه خود ایجاد کنند.

دانش آموزان شما ممکن است بخواهند برای اطلاعات بیشتر در مورد ایجاد ارائه های چند رسانه ای به منابع زیر مراجعه کنند.

3. ایجاد یک هیئت مدیره پوستر

یکی دیگر از گزینه های اختصاصی این است که دانش آموزان یک طرح پوستر را طراحی کنند. علاوه بر داشتن اطلاعات فراوان، این صفحات پوستر نیز باید بصری جذاب باشد. یک جایگزین سرگرم کننده این است که همه دانش آموزان در کلاس درس یک پوستر ایجاد کنند و سپس یک کنفرانس روانشناسی برگزار کنند که در آن دانشجویان اطلاعاتی را که در پوسترهای خود دارند به اشتراک می گذارند و بحث می کنند.

شرایط استفاده

شما میتوانید از Psychology 101 WebQuest برای استفاده شخصی و آموزشی استفاده کنید. دادن، فروش یا توزیع مجدد این WebQuest غیر مجاز است. این طرح درس را در وبسایت دیگری مجددا منتشر نکنید یا از طریق پست الکترونیکی به صورت الکترونیکی منتشر کنید. لطفا اعتبار . روانشناسی وقتی که شما از این درس درس استفاده کنید.

ارزیابی

پس از اینکه دانش آموزان WebQuest و ارائه روانشناسی مرتبط با آن را تکمیل کرده اند، باید بر اساس معیارهای منحصر به فردی که ایجاد کرده اید، تعهدی را ارزیابی کنید. دانش آموزان باید بتوانند درک مفیدی از مواد و توانایی واضح بودن آنچه که آموخته اند، نشان دهند. یک عنوان نمونه در زیر ارائه شده است:

مقیاس ارزیابی

4 3 2 1
سازمان سازماندهی بزرگی را نشان می دهد میزان قابل توجه سازمان را نشان می دهد برخی از دانش سازمان را نشان می دهد دانش محدودی از سازمان را نشان داد
ارائه استفاده عالی از سبک، طراحی و تجدید نظر بصری را نشان می دهد نشان می دهد استفاده خوب از سبک، طراحی، و تجدید نظر بصری برخی از استفاده از سبک، طراحی و تجدید نظر بصری را نشان می دهد استفاده محدود از سبک، طراحی و تجدید نظر بصری را نشان می دهد
دانش / درک درک خوبی از موضوع نشان می دهد درک خوبی از موضوع نشان می دهد برخی از درک موضوع را نشان می دهد درک محدودی از موضوع نشان می دهد
ارتباطات روش ارائه ارتباط بسیار خوبی از مواد و معنا را نشان می دهد روش ارائه ارتباط خوبی با مواد و معنا را نشان می دهد روش ارائه برخی از ارتباطات مواد و معنی را نشان می دهد روش ارائه ارتباط محدودی از مواد و معنی را نشان می دهد